دومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
کمپین اطلاع‌رسانی در مسابقات بین‌المللی قرآن

کمپین اطلاع‌رسانی در مسابقات بین‌المللی قرآن

دبیر سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه سال آینده شاهد تحولات چشمگیری در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن خواهیم بود خواستار مشارکت جدی و همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی و قرآنی در برگزاری این دوره از مسابقات بین‌المللی شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، در نشست ستاد برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمع مسئولان کمیته‌ها و کارگروه‌های ستاد مسابقات با اشاره به گسترش ابعاد این دوره از مسابقات بین‌المللی به لزوم مشارکت همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مختلف فرهنگی اشاره کرد و افزود: در کنار گسترش ابعاد این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، باید هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و سطح مشارکت‌پذیری نیز گسترش یابد تا بتوانیم این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را در عالی‌ترین سطح ممکن برگزار کنیم.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف جدیت و تلاش همه جانبه مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات را مورد تاکید قرار داد و افزود: همه کسانی که در برگزاری شکوهمند مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تلاش می‌کنند و در اجرای مطلوب برنامه‌های مسابقات اهتمام دارند، جزء خادمان قرآن کریم هستند و این افتخار و ارزش کمی نیست.
وی یکی از رموز موفقیت ستاد برگزاری مسابقات را همکاری میان‌بخشی کمیته‌های اجرایی دانست و افزود: همکاری همه جانبه کمیته‌های ستاد مسابقات بین‌المللی قرآن و هم‌افزایی و هم‌پوشانی کمیته‌ها و کارگروه‌ها منجر به برگزاری مسابقاتی باشکوه و در تراز جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان اسلام خواهد شد.
حسینی با بیان تأثیرات انعکاس گسترده برنامه‌های مسابقات بین‌المللی قرآن در رسانه‌های جهانی افزود: یکی از برنامه‌های موثر و هدفمند دعوت حداکثری از اصحاب رسانه در سطوح مختلف داخلی و خارجی به منظور انعکاس مطلوب این دوره از مسابقات بین‌‌المللی قرآن در سطح جهان اسلام است.
وی از برپایی کمپین بزرگ اطلاع‌رسانی و تبلیغات در سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن خبر داد و افزود: همزمان با برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و برنامه‌های جنبی شاهد برپایی کمپین اطلاع‌رسانی و تبلیغات مسابقات بین‌المللی قرآن خواهیم بود که می‌طلبد اصحاب رسانه که خود از جمله خادمان قرآن هستند با تمام توان در این امر مهم مشارکت کنند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف یکی از برنامه‌های این دوره از مسابقات بین‌المللی را ترویج وقف‌های قرآنی دانست و از تهیه و تدوین بسته‌ای فرهنگی برای ترویج وقف‌های قرآنی همزمان با برگزاری مسابقات با مشارکت معاونت فرهنگی سازمان اوقاف خبر داد.